Nazywam się

Agnieszka Moszczyńska – Błaszczak

jestem położną od 1998 roku, specjalistką pielęgniarstwa neonatologicznego, położną środowiskowo-rodzinną, absolwentką studiów położniczych na Uniwersytecie Medycznym oraz studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, a także Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, członkiem Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, Doradcą Chustonoszenia ClauWi oraz Instruktorem Masażu Shantala.

Na co dzień pracuję w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie, na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka, gdzie opiekuję się noworodkami urodzonymi przedwcześnie i noworodkami urodzonymi o czasie ale wymagającymi intensywnej terapii. Ich rodziców uczę pielęgnacji, obserwacji dziecka oraz wspieram w karmieniu piersią.

Jako położna środowiskowa- rodzinna sprawuję opiekę nad kobietą w każdym wieku.
Prowadzę swoją Poradnię Laktacyjną „NEO-LAKTA”, gdzie w trakcie konsultacji przygotowuję kobiety do karmienia piersią, pomagam młodym mamom w początkach macierzyństwa tuż po wypisie ze szpitala, diagnozuję problemy związane z karmieniem piersią
i wspieram ich w trakcie całego okresu mlecznej drogi.

Ponadto udzielam konsultacji z chustowania niemowląt oraz z Masażu Shantala. Prowadzę również liczne warsztaty dla przyszłych
i obecnych rodziców w Szkołach Rodzenia w Lublinie.

Praca jest moją pasją. Cały czas kształcę się i doskonalę swoje umiejętności na wielu kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych.

kontakt@neo-lakta.pl